, Procedura ISMB 15744/24.05.2018 pentru organizarea admiterii in clasa a V-a cu predare intensiva a limbii engleze pentru anul 2018-2019 - CLICK AICI PENTRU DETALII
, GRAFICUL Scolii Gimnaziale Nr. 39 pentru desfasurarea Admiterii in clasa a V-a cu predare intensiva a limbii engleze pentru anul scolar 2018-2018 - CLICK AICI PENTRU DETALII
, Simulare clasa a VIII-a  an scolar 2016/2017 - CLICK AICI PENTRU DETALII
Simulare clasa a VIII-a an scolar 2016/2017
Simularea Evaluării Naționale va avea loc conform urmatorului calendar:
13 martie - Limba si literatura romana
15 martie - Matematica
, Calendarul Evaluarilor claselor II, IV, VI 2015-2016 - CLICK AICI PENTRU DETALII
Calendarul Evaluarilor claselor II, IV, VI 2015-2016
, Rezultate tetratlon - CLICK AICI PENTRU DETALII
Rezultate tetratlon
Felicitari echipelor de tetratlon fete si baieti, conduse de domnul profesor Percescu Mircea, care au obtinut locul IV la Etapa Municipala a Olimpiadei Nationale a Sportului Scolar.
Școală după școală
Argumentele proiectului Programul pentru elevii ciclului primar, este un serviciu adus comunității, nesubstituindu-se familiei, dar ajutând părinții care se implică în desfășurarea programului.
Principalele activități :
servicii de îngrijire a copilului (hrănire, securitate) ;
servicii alternative de educație prin asigurarea continuității educației formale (efectuarea temelor pentru acasă) ;
activități recreative ;