, Graficul pregatirii suplimentare a elevilor de clasa a VIII-a pentru sustinerea Evaluarii Nationale - CLICK AICI PENTRU DETALII
, Procedura ISMB 15744/24.05.2018 pentru organizarea admiterii in clasa a V-a cu predare intensiva a limbii engleze pentru anul 2018-2019 - CLICK AICI PENTRU DETALII
Școală după școală
Argumentele proiectului Programul pentru elevii ciclului primar, este un serviciu adus comunității, nesubstituindu-se familiei, dar ajutând părinții care se implică în desfășurarea programului.
Principalele activități :
servicii de îngrijire a copilului (hrănire, securitate) ;
servicii alternative de educație prin asigurarea continuității educației formale (efectuarea temelor pentru acasă) ;
activități recreative ;